Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Michael Scofield
Vězeňské číslo: 94941
Umístění: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
Zločin: Ozbrojená loupež
Rozsudek: 5 let
Zbytek trestu: 5 let
Na podmínku: 2 roky, 6 měsíců


Postava:

Scofieldovo dosavadní vzdělání je v rozporu s tím, proč by se takový muž dopustil zločinu, který spáchal. Začal studovat s čistým rejstříkem v Morgan Parku High school a později promoval na Magnu Cum Laude s B.S., obor stavebnictví. Než ho zatkli, tak byl Michael zaměstnaný jako stavební inženýr v prestižní firmě Middletonu, Maxwell a Schaumlocated v Chicagu. Vězeň Michael Scofield, s čistým trestním rejstříkem, byl odsouzený za ozbrojenou loupež v bance, odkud se pokoušel ukrást půl milionu dolarů. U soudu Scofield požádal, aby si trest mohl odpykat ve vězení, které je nejblíže k jeho domovu v Chicagu.

Herec:

WENTWORTH MILLER (Michael Scofield v Prison Break) - už v roli citlivého a introvertního Davida v minisérii „Dinotopia“ měl Miller chuť stát se hvězdou. Tento akční film plný zvláštních efektů pochází z produkce Roberta Halmi a je o světě, ve kterém žijí lidé spolu s dinosaury v kouzelné civilizaci. Miller hrál také ve filmu Lidská skvrna spolu s Antonym Hopkinsem a Nicole Kidman. Hopkins a Miller se také dělili o hlavní roli ve filmu o drsném životě univerzitního ligového profesora, který skrývá svou opravdovou rasovou národnost („Coleman Silk“), Miller hrál mladého Silka a Hopkins starého. I když žije v Brooklynu, narodil se v Chipping Norton v Anglii. Studoval na Princeton Univerzitě a se slavnou školní kapelou Princeton Tigertones cestoval po světě. Po promoci odjel do L.A. zabývat se zábavním průmyslem. Zanedlouho se mu pohyb před kamerou stal nevyhnutelným. Během pár let se objevil v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a ve filmu „Popular“. Také hrál v upířím filmu „Underworld“.

Kariéra:

 1. "Prison Break" .... Michael Scofield
 2. "Ghost Whisperer"
 3. Stealth (2005) (voice) .... EDI
 4. "Joan of Arcadia"
 5. Underworld (2003) .... Dr. Adam Lockwood
 6. The Human Stain (2003) .... Young Coleman Silk
 7. "Dinotopia" (2002) (minisérie) TV Seriál .... David Scott
 8. Room 302 (2001) .... Server #1
 9. "ER"
 10. "Time of Your Life"
 11. "Popular"
 12. Romeo and Juliet (2000) (V) .... Paris
 13. "Buffy the Vampire Slayer"

 

 

Jméno: Lincoln Burrows
Vězeňské číslo: 19138
Umístění: Blok cel smrti, buňka 18
Zločin: Vražda prvního stupně, s přitěžujícími okolnostmi vystřílení zásobníku
Rozsudek: Smrt popravou
Zbytek trestu: Jeden měsíc
Na podmínku: Chovanec není způsobilý pro podmíněné propuštění

Postava:

Lincoln už od mládí směřoval do Fox River. Poté, co opustil Morgan Park High School v 10. třídě, se několikrát dostal do problémů se zákonem. Mezi jeho dřívější tresty patří: dva měsíce pro krádež, tři měsíce pro škodu na majetku, šest měsíců za ublížení na zdraví, šest měsíců pro držení drog, deset měsíců za ublížení na zdraví. Burrows se cítil nevinný, ale ve všech případech souvisejících se smrtí Terrence Steadmana, bratra viceprezidenta USA, byl usvědčený. 12. března byly Lincolnovy konečné žádosti na odvolání se odepřeny a datum popravy bylo naplánováno na 11. květen.
Další poznámky:
Vězeň má povolené návštěvy s Michaelem Scofieldem - jeho bratr, Timem Gileshisem - právní zástupce, LJ Burrowsem - jeho syn, Lisou Rix - synova matka, a Sue Parsons - reportérka The Headline Press. Tento vězeň je ohodnocený stupněm C a je schválen pro práci ve vězeňském průmyslu. Burrows je ve věznici známý jako "Linc the Sink." ("Linc odpad").

Herec:

Dominic Purcell se proslavil ve filmech jako "Blade: Trinity", kde hrál protivníka Wesleyho Snipese, a ve filmu" Divoká posedlost " jako protivník Giny Gershon. Purcell vyrůstal v Austrálii, kde navštěvoval prestižní Australiana Theatre pro mladé lidi. Po začátku svého studia navštěvoval západní australskou akademii hereckých umění spolu s herci, jako jsou Hugh Jackman a Francis O'Connor. Po promoci přijal hlavní roli v australském televizním dramatu "Raw FM". Brzy potom hrál Purcell ve filmu "Mission Impossible 2" s Tomem Cruisem v hlavní roli. Mezi jeho další významné filmy patří "Equilibrium" a "The Visitors".

Kariéra:

 1. Primeval (2007) (natáčí se) .... Tim Freeman
 2. "Prison Break" .... Lincoln Burrows
 3. The Gravedancers (2005) .... Harris McKay
 4. "North Shore"
 5. "House, M.D."
 6. Blade: Trinity (2004) .... Drake
 7. 3-Way (2004) .... Lew
 8. Visitors (2003) (as Domenic Purcell) .... Luke
 9. "John Doe" .... John Doe
 10. Equilibrium (2002) .... Seamus
 11. Invincible (2001) (TV) .... Keith Grady
 12. "BeastMaster"
 13. "The Lost World"
 14. Scenes of the Crime (2001) .... Mark
 15. Mission: Impossible II (2000) .... Ulrich
 16. Operation Sandman (2000) (TV) .... Unknown
 17. "Heartbreak High"
 18. First Daughter (1999) (TV) .... Troy
 19. Silent Predators (1999) (TV) .... Truck Driver
 20. "Water Rats"
 21. Moby Dick (1998) (TV) .... Bulkington
 22. "Raw FM" (1997) TV seriál .... Granger Hutton
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Heh

(Petulka, 11. 6. 2008 12:04)

Máš to fakt mooooc pěkny Teji=)Seš šikovná=oD